معرفی گل های مناسب برای ترحیم

غم از دست دادن عزیزان برای هر فردی دشوار و ناراحت‌کننده است، اما متاسفانه نمی‌توان به زمان گذشته بازگشت. توجه داشته باشید که گرچه نمی‌توان در این شرایط سخت کار چندان تاثیر گذاری انجام داد، اما با انجام برخی از کارها می‌توان موجب آرامش خاطر اطرافیان فرد متوفی شد. همانطور که می‌دانید مراسم ترحیم و ختم در تمامی فرهنگ‌ها وجود دارد و تهیه و خریداری گل مناسب برای مراسم ترحیم، جزو یکی از آداب این مراسم‌ها به حساب می‌آید. در این مقاله قصد داریم در رابطه با تاج گل ترحیم مناسب صحبت کنیم، در ادامه جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

گل‌های مناسب مراسم ترحیم کدامند؟

اگر به گل فروشی‌ها سر بزنید، با گل‌های بسیار مختلف با رنگ‌های بسیار متنوع روبه رو خواهید شد. توجه داشته باشید که هریک از گل‌ها، زیبایی خاص خود را دارند و دارای ویژگی‌های به خصوصی هستند. اما نکته مهمی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، این است که هریک از گل‌ها مناسب مراسم‌های مختلفی هستند. به عنوان مثال، برخی از عنوان گل‌ها مناسب مراسم شادی و برخی دیگر نیز مناسب مراسم‌های عزاداری و ترحیم هستند. به همین دلیل لازم است که در انتخاب گل مناسب برای مراسم ترحیم دقت و توجه بالایی داشته باشید.

به طور کلی یکی از دغدغه‌های افراد در مراسم ترحیم، انتخاب گل مناسب است. ممکن است که شما نیز از خود بپرسید که چه گل‌هایی برای مراسم ترحیم مناسب هستند؟ از بهترین نوع گل‌های مناسب مراسم ترحیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گل لیلیوم

گل لیلیوم را می‌توان جزو یکی از زیباترین انواع گل‌های موجود در گل فروشی‌ها دانست. این گل دارای کاربردهای متعددی است و در مراسم‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گل لیلیوم از نمادی‌ترین و محبوب‌ترین انواع گل‌ها به حساب می‌آید. اگر شما نیز به دنبال یک نوع گل مناسب برای مراسم ترحیم هستید، ما گل لیلیوم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این نوع گل معمولا در تاج گل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما از آن در موارد دیگری نیز استفاده می‌شود.

گل لیلیوم در رنگ‌های بسیار متنوعی موجود است. به عنوان مثال، گل لیلیوم سفید خلوص، بیان‌کننده حس همدردی و شکوه است. شما می‌‌توانید این نوع گل را در رنگ‌های مختلفی و متناسب با سلیقه خود انتخاب و خریداری نمایید. شاید شما در رابطه با این موضوع اطلاعاتی نداشته باشید، اما بهتر است بدانید که این نوع گل دارای معانی مختلف زیر است.

 • معصومیت
 • همدردی
 • پاکی روح از دست رفته

گل ارکیده

اگر بخواهیم یکی از زیباترین گل‌های موجود در طبیعت را نام ببریم، قطعا می‌توانیم به گل ارکیده اشاره کنیم. این نوع گل از زیبایی ظاهری بسیار بالایی برخوردار است و در رنگ‌های بسیار متنوعی وجود دارد. هریک از رنگ‌های این نوع گل در مراسم‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از مناسب‌ترین رنگ‌های این گل که اغلب در مراسم ترحیم استفاده می‌شود، می‌توان به رنگ سفید اشاره کرد.

با استفاده از گل ارکیده سفید می‌توانید حس همدردی خود را به خانواده داغدار برسانید. اگر شما نیز به دنبال یک نوع گل مناسب هستید تا بتوانید با استفاده از آن با خانواده فرد متوفی همدردی کنید، قطعا گل ارکیده گزینه مناسبی برای شما به حساب می‌آید. توجه داشته باشید که این گل معانی مختلفی دارد و دلیل محبوبیت آن در مراسم ترحیم نیز به همین خاطر است. نماد گل ارکیده را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • عشق ابدی
 • همدردی

گل گلایل

مطمئنا شما نیز تا به حال نام گل گلایل را شنیده‌اید و می‌دانید که این گل دارای محبوبیت زیادی است. گل گلایل نیز یکی از بهترین انواع گل‌ها در طبیعت محسوب می‌شود که همواره دارای علاقمندان زیادی است. از این نوع گل در اکثر مراسم‌های مختلف استفاده می‌شود. اما توجه داشته باشید که کاربرد بیشتر این نوع گل در مراسم‌های عزاداری و ترحیم دیده می‌شود.

معمولا اغلب افرادی که به مراسم‌های ترحیم می‌روند، گل‌های گلایل را انتخاب و خریداری می‌کنند. توجه داشته باشید که این نوع گل از لحاظ زیبایی حرف اول را می‌زند و می‌توان گفت دلایل محبوبیت زیاد این نوع گل، به خاطر داشتن شکل زیبای آن است. گل گلایل در رنگ‌های بسیار متنوعی وجود دارد و شما می‌توانید آن را را متناسب با سلیقه خود خریداری نمایید. اما به طور معمول از رنگ سفید گل گلایل، در مراسم‌های ترحیم به صورت گسترده‌تری استفاده می‌شود.

در واقع، گل گلایل فقط یک شاخه است که روی این شاخه، گل‌های زیبایی قرار دارند. گل گلایل، علاوه بر ظاهر بسیار زیبایی که دارد، رایحه آن نیز بسیار خوب و مدهوش‌کننده است. نماد گل گلایل را می‌توانید در زیر مشاهده‌ کنید:

 • ابزار همدردی
 • حس عمیق
 • ادای احترام
 • به یاد و خاطر کسی بودن

گل داوودی

هرچه از زیبایی و محبوبیت گل داووی بگوییم، کم گفته‌ایم. گل داوودی جزو یکی از عنوان گل‌های بین‌المللی به حساب می‌آید. از این نوع گل در اکثر نقاط مختلف جهان استفاده می‌شود و معمولا این نوع گل را در مراسم‌های ترحیم مورد استفاده قرار می‌دهند. اگر به دنبال یک هدیه مناسب برای خانواده عزادار هستید، قطعا گل داوودی انتخاب ایده آلی به حساب می‌آید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که گل داوودی را در لیست گزینه‌های خود قرار دهید.

در نظر داشته باشید که اگرچه گل داووی از لحاظ شکل ظاهری بسیار ساده است، اما جذابیت بالایی دارد. ممکن است شما در رابطه با این موضوع اطلاعاتی نداشته باشید، اما در اکثر مراسم‌های ترحیم از گل داووی سفید استفاده می‌شود. با هدیه دادن این نوع گل به خانواده داغدار می‌توانید که تا حدودی تسلی خاطر بازماندگان شوید و میزان غم و اندوه آن‌ها را کاهش دهید.

به طور معمول این نوع گل را در تاج گل قرار می‌دهند، اما گل گلایل را می‌توانید به صورت دسته گل نیز خریداری نمایید. به طور کلی این مورد به نظر و سلیقه شما بستگی دارد. همچنین میزان بودجه شما نیز در انتخاب شما تاثیر گذار است. از معانی خاص گل گلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابراز پشیمانی
 • همدردی
 • غم

گل رز

گل رز را می‌توان جزو یکی از انواع معروف گل‌ها دانست. این نوع گل را می‌توانید در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف در طبیعت مشاهده کنید. زیبایی این نوع گل به گونه‌ای است که هر سلیقه‌ای را به خود مجذوب می‌کند. ممکن نیست تا به حال کسی در رابطه با زیبایی‌های گل رز چیزی نشنیده باشد. دلیل این موضوع نیز کاملا مشخص است، ظاهر گل رز به گونه‌ای است که می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارد.

 از پرطرفدارترین رنگ‌های گل رز می‌توان به رنگ سفید اشاره کرد. از رنگ سفید گل رز، اغلب در مراسم‌های ترحیم استفاده می‌شود. اگر شما نیز در انتخاب گل مناسب برای مراسم عزاداری و ترحیم دچار سردرگمی شده‌اید، ما باکس گل رز سفید را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با هدیه دادن گل رز به خانواده فرد متوفی می‌توانید احساس غم و همدردی خود را به روشی محترمانه بیان کنید.

 توجه داشته باشید که استفاده از گل رز سفید، در مراسم‌های عزاداری نه تنها بسیار زیبا است بلکه حس مثبتی را در فضای موردنظر به وجود می‌آورد و در کاهش غم و اندوه خانواده داغدار بسیار تأثیر گذار است. نماد گل رز سفید عبارت است از:

 • معصومیت
 • غم
 • خلوص
 • دوستی

گل آنتریوم

آنتریوم را می‌توان جزو یکی از پرکاربردترین انواع گل‌های مخصوص مراسم عزاداری و ترحیم دانست. این نوع گل، مانند بسیاری از انواع گل‌های دیگر، دارای رنگ بندی‌های مختلفی است. به عبارتی، دست شما در انتخاب این نوع گل بازتر است و می‌توانید آن را متناسب با سلیقه خود خریداری کنید. اما توجه داشته باشید که رنگ‌های سفید و سبز این نمونه گل، در مراسم‌های ترحیم بیشتر خودنمایی می‌کنند. امروزه اکثر افراد از گل‌های انتریوم سبز و سفید در مراسم‌های عزاداری استفاده می‌کنند.

توجه داشته باشید که گل آنتریوم، جدا از رنگ بندی‌های متنوعی که دارد‌، دارای ظاهری بسیار زیبا و منحصربه فرد است. با هدیه دادن گل آنتریوم به خانواده‌های داغدار می‌توانید نشان دهید که چقدر از اتفاق به وجود آمده ناراحت هستید و حس غم و همدردی دارید. گرچه استفاده از این نوع گل، نمی‌تواند باعث فراموشی غم و اندوه آن‌ها شود، اما در کاهش درد بزرگ آن‌ها تاثیر گذار است. از نمادهای گل آنتریوم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معصومیت
 • همدردی
 • دلسوزی

گل سنبل

گل سنبل نیز جزو یکی دیگر از گل‌های متناسب با مراسم ترحیم به حساب می‌آید. این نوع گل، دارای رنگ بندی‌های بسیار متنوعی است، از این رو یک انتخاب بسیار ایده آل برای مراسم‌های ترحیم محسوب می‌شود. توجه داشته باشید، که اغلب از رنگ سفید این نوع گل در مراسم‌های ختم و ترحیم استفاده می‌شود. پس اگر شما نیز نمی‌دانید که چه رنگ از این نوع گل مناسب مراسم ترحیم است، ما رنگ سفید را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در نظر داشته باشید که سال‌های بسیار زیادی است که از گل سنبل در مراسم‌های ترحیم استفاده می‌شود. نمادهای گل سنبل را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 • غم عمیق
 • حس اندوه
 • همدردی

بهترین مرکز خرید گل مناسب برای مراسم ترحیم

یکی از دغدغه‌هایی که پس از انتخاب گل مناسب برای مراسم ترحیم وجود دارد، مربوط به انتخاب مرکز مناسب برای خرید گل با کیفیت است. اگر بخواهیم یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده گل‌ها و گیاهان زیبا را به شما معرفی نماییم، قطعا می‌توانیم به گل فروشی آنلاین آنام فلاور اشاره کنیم. همانطور که متوجه شدید، آنام فلاور یک گل فروشی آنلاین و غیر حضوری است. این یک خبر خوش حال‌کننده برای شما و مخاطبانی به حساب می‌آید که به علت مشغله کاری و… وقت زیادی برای مراجعه به گل فروشی‌های حضوری را ندارید.

این فروشگاه آنلاین، در زمینه عرضه انواع گل‌ها و همچنین گل‌های مناسب برای مراسم ترحیم فعالیت می‌کند. به عبارتی ساده‌تر دیگر نیازی نیست که وقت گرانبهای خود را برای پیدا کردن گل فروشی مناسب اتلاف کنید؛ زیرا گلفروشی آنلاین آنام فلاور این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید به راحتی و در مدت زمانی کوتاه، گل موردنیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.

مزایای خرید گل ترحیم از آنام فلاور

قطعا خرید گل مناسب برای مراسم ترحیم از سایت آنام فلاور، مزایای متعددی دارد، علت محبوبیت این گل فروشی آنلاین نیز به همین خاطر است. این مزایا عبارتند از:

 • یکی از مزایای خوب این گل فروشی، مربوط به اعتبار بسیار بالای آن می‌شود. توجه داشته باشید که گل فروشی آنام فلاور، با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه عرضه انواع گل‌ها و جلب رضایت مشتریان، توانسته است اعتبار بالایی را به دست بیاورد.
 • تنوع بالای گل‌ها، از دیگر مزایای خوب سایت آنلاین آنام فلاور به حساب می‌آید. شما می‌توانید گل‌های موردنیاز خود را به صورت مطمئن و متناسب با سلیقه خود سفارش دهید.
 • قیمت مناسب گل‌ها و گیاهان، از دیگر ویژگی و مزایای خوب این گل فروشی به حساب می‌آید. قیمت تمامی گل‌های موجود در سایت آنام فلاور اقتصادی و منصفانه است و شما می‌توانید گل موردنیاز خود را متناسب با میزان بودجه‌ای که دارید، خریداری نمایید.
 • گل‌های سایت آنام فلاور دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و شما می‌توانید گل موردنظر خود را با میزان کیفیت‌ بالایی از این فروشگاه سفارش دهید.
 • وجود مزایای متعدد سایت گلفروشی آنام فلاور سبب شده است تا امروزه افراد زیادی این مرکز را به عنوان بهترین گلفروشی موجود در کشور انتخاب کنند و گل‌های موردنیاز خود را با کیفیت بالا و قیمت استثنایی از آن خریداری نمایند.

همانطور که می‌دانید امروزه از گل‌ها در مراسم‌های عزاداری و ترحیم، بسیار استفاده می‌شود. این نوع گل‌ها هم می‌توانند در تاج گل قرار گیرند و هم به صورت باکس و یا دسته گل خریداری شوند. هدیه دادن گل در مراسم ترحیم، یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید با استفاده از آن حس احترام و همدردی خود را نشان دهید. در این مقاله در رابطه با گل‌های مناسب برای مراسم ترحیم صحبت کردیم. شما می‌توانید برای خرید این نوع گل‌ها به سایت گل فروشی آنام فلاور مراجعه کنید و با برقراری تماس، گل ترحیم موردنیاز خود را سفارش دهید. امیدوارم مطالبی را که در این مقاله ارائه دادیم، برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
با ما تماس بگیرید
×